Büyük takipçi kitlesine sahip sayfalar için yeni bir doğrulama süreci planlanıyor. Facebook’un doğrulama değişikliği için gerçekleştireceği düzenlemeler büyük işletmelerin Instagram ve Facebook sayfalarını da etkileyecek.

Bu doğrulma için gerçekleştirilen değişiklikler ABD’de yaklaşan ara seçim öncesi önlem olarak görünüyor.

Facebook yetkilileri tarafından yapılan açıklamada büyük işletmelerin sayfaları için yapılacak doğrulama değişikliği sürecini “ABD dışındaki insanların, iç politika gibi konularda hileli yayın yapmalarına yönelik engelleme hareketi” olarak tanımladı.

Facebook Sayfa Doğrulama Süreci

Yeni doğrulama işlemlerinin takipçi sayısı fazla olan hesaplar için geçerli olacağı açıklandı. Facebook’un yaptığı açıklamaya göre az takipçi sayısı bulunan hesaplar bundan etkilenmeyecek. Doğrulama işlemi hesap sahibinin gerçek kimliği ile Facebook’ta yer alan bilgilerinin uyumlu olup olmadığını ve Facebook’ta yer yer alan adresinin gerçek olup olmadığını ortaya çıkaracak olan ” gerçek posta ” yoluyla kontrol edilebilecek. Facebook’a kayıtlı adrese içinde bir kod olan posta gönderilecek ve o kodun aynı olup olmadığı kontrolü sağlanacak.