Sosyal Medya Ajansı


Neden Sosyal Medyada Olmalıyız?

Sosyal medyanın artık çağımızın en güncel iletişim ve etkileşim aracı haline geldiği tartışılmaz bir gerçek. Kişiler ile sosyal anlamda iletişim kurabilmek ve bu gibi alanlar üzerinden gelişmeleri takip etmek artık hepimiz için oldukça önemli. Sosyal medyanın etkileşim gücü ve istisnasız herkesin sosyal medya üzerindeki aktif kullanım oranının artması markalara da bu alanda büyük bir satış / tanıtım sahası oluşturdu. Ürün ya da hizmetlerini sosyal medya üzerinden sunan markalar, böylelikle hem kazanç sağlamaya başladı hem de markasını potansiyel kitlesine tanıtma imkanı yakaladı.

 

Bu imkanın elde edilmesinde sosyal medya reklamlarının rolü oldukça büyük. Aktif kitlenin dijital alanda ve sosyal medya mecraları üzerinde var olması bu anlamda sosyal ağları harekete geçirdi ve sosyal medya reklamları hayatımıza girdi. Firmalar neden sosyal medyada olmalıyız? Sorusuna yanıt ararken sosyal medya reklamlarının ve dijital kalmanın oluşturduğu önemli güç ile karşılaştılar. Ardından bu gibi çalışmaları en profesyonel şekilde yönetmek adına sosyal medya ajansı destek ihtiyacı oluştu.

 

Bir markanın sosyal medya üzerinde var olması, var olmak ile birlikte bu alanı en etkili şekilde kullanması, potansiyel kitlesinin ilgisini çekmesi ve hedef kitlesine hitap edecek reklam modelleri kullanması, doğru “var olma” adına önemli noktalar. Sosyal medyanın sizlere büyük bir dijital güç ve kazanç sağlayacağı kesinlikle doğru fakat bu ancak doğru bir dijital plan ile elde edilebilir. Markanın sunmakta olduğu ürün ya da hizmete yönelik araştırma yapılmadan paylaşılan postlar, yanlış kurgulanan kampanyalar, hedef kitleye uygun olmayan reklam modellerinin aktif edilmesi markalara büyük zararlar da verebilir. Bu nedenle sosyal medyada var olmak ile “en doğru şekilde var olmak” arasında büyük bir fark mevcut.

 

Sektörünüze yönelik olarak hedef kitlenizin kullandığı sosyal medya alanları neler?, potansiyel kitleniz nasıl bir sosyal medya dili kullanıyor?, Neler ilgisini çekiyor? Bu sorulara araştırmalar ile sağlıklı yanıtlar bulmak ve sosyal medyada bu şekilde bulunmak gerekiyor. Markalar bu konuda profesyonel şekilde ilerlemek adına mutlaka sosyal medya danışmanlığı desteği almalılar. Çünkü ancak doğru bir sosyal medya yönetimi ile hedef kitlenizin ilgisini çekebilir ve bu büyük dijital dünyada firmanıza kalıcı bir saha yaratabilirsiniz. Bunun için alanında uzman bir sosyal medya ajansı yardımı almanız ve basamakları doğru şekilde aşmanız markanıza çok fazla “artı değer” katacaktır.

 

 

Sosyal Medya ajansı

 

Sosyal Medya Danışmanlığı ve Yönetimi 

 

Google tarafından birçok ödüle ve Premier Partner rozetine layık görülen ajansımız sizlere profesyonel sosyal medya danışmanlığı sağlamaktadır. Bizlere başvurduğunuz andan itibaren sosyal medya yönetimi alanında uzman danışmanlarımız eğer mevcut ise bulunan sayfalarınızı incelemeye, değil ise doğru alanda var olmanız adına analiz yapmaya başlar. Rakip incelemeleri, aynı sektörde var olan firmaların bulunduğu sosyal medya hesapları, aldıkları etkileşim ve dönüşüm oranları değerlendirilir. Böylelikle firmanızın var olması gereken sosyal medya alanları saptanır. Sayfalarınız oluşturulur. Aktif bir marka olduğunuzu göstermek ve potansiyel kitlenize yenilikler sunmak adına kampanyalar düzenlenir. Güncel sosyal medya takibi ile paylaşımlarınız için içerik planları oluşturulur.

 

Sosyal medya ajansı olarak sizlere ve markanıza artı değer katmak adına farklı kampanyalar üzerinde değerlendirmeler yapılır. Böylelikle potansiyel kitlenizin ilgisini çeken doğru nokta üzerinde ilerleme sağlanır. Analizler ışığında yürütülen sosyal medya yönetiminden en iyi dönüşümleri alabilmeniz ve rakiplerinizden ayrılmanız için sosyal medya yönetim ekibimiz sizlere düzenli çalışma ile kreatif fikirler sunar. Yaratıcı ekibimiz markanızı, kalitenizi ve gücünüzü sosyal medya üzerinde en etkili fikirler ile hedef kitlenize sunmaya hazır! Markanıza değer katacak ve dönüşüm oranlarını etkileyecek her faktör Destex Digital için önemlidir. Kaliteli dönüşümler ile birlikte marka bilinirliğinizi arttırmak için sosyal medya ajansımıza başvurabilirsiniz.

 

REFERANSLAR

 

BURGAN BANK

Burgan Bank markası için oluşturduğumuz doğru hedef kitle, kaliteli içerik ve görsel planlaması dahilinde geniş bir erişim sayısına ulaşıldı. Burgan Bank için gerçekleştirdiğimiz Eylül Ayı kampanyamızda diger tüm mecralara kıyasla en düşük maliyetler ile en yüksek kredi dönüşüm oranlarına ulaştık

İNCELE
GÜLAYLAR ALTIN

Gülaylar Altın için “Güle Güle Gelin” “benim annem bir melek” gibi kampanyalar oluşturduk.kampanyaların sonucunda doğru hedef kitleyi kullanarak yayın süresi boyunca sayfa takipçi sayısını 2 katına çıkarttık.

BEKO BAYRAKTAR

Beko’nun ana bayisi olan Bayraktar Beko mağazasının Facebook sayfası üzerinden oluşturulan paket kampanyalar ile dönemsel hedefleme avantajları yaratıldı. Doğru zaman ve doğru kampanya ile satış oranları %90 oranında arttırıldı. Bu bağlamda lokasyon bazlı bir marka bilinirliği sağlandı..
SOSYAL MEDYADA BİZ