Türkiye Petrolleri


1963 yılında ana kuruluşu TPAO’nun Türkiye Petrolleri markasıyla kurduğu akaryakıt istasyonları, 16 Şubat 2006 tarihinde TPIC’in alt kuruluşu olarak TP Petrol Dağıtım LTD. ŞTİ adı altında kurulmuş; 15 Ocak 2007 tarihinde ise akaryakıt pazarlama faaliyetine başlamıştır. 16.07.2009 tarihinden itibaren TP Petrol Dağıtım A.Ş. olarak faaliyetlerine devam eden Türkiye Petrolleri, 2012 yılında akaryakıt satışlarında en büyük işlem hacme sahip ve sektöre yön veren lider kuruluşlarından biri olmuştur. Türkiye’nin en köklü markalarından biri olan Türkiye Petrolleri, bugün yaklaşık 211.600 m3 motorin, 9.700 m3 benzin depolama kapasitesiyle toplamda 8 dolum tesisi ve 700’ü aşkın akaryakıt istasyonu ile müşterilerine hizmet vermektedir.Türkiye Petrolleri / Hedef


Türkiye Petrolleri /Hedef Türkiye Petrolleri’nin marka bilinirliğini artırmak, tüketicisi ile bağını güçlendirmek ve yeni kitlelere doğru kanallar ve doğru iletişim dili ile ulaşmak.Doğru Stratejinin Belirlenmesi ve Uygulanması


Destex Dijital olarak bir yıldan uzun süren dijital ortaklığımız süresince Türkiye Petrolleri’nin sosyal medya platformlarında marka kimliğini kitlesine en doğru şekilde ulaşabilmesi adına markaya en uygun sosyal medya stratejisini belirlendi.


Müşterimizin sosyal medya platformlarındaki ilerleyişi için yeni stratejiler ve kampanyalar, etkileşimi arttırmaya yönelik içerik çalışmaları yapıldı. Marka için en doğru hedef kitlesi belirlendi, doğru içerik ve kampanya çalışmaları ile daha fazla kullanıcıya ulaşıldı.


Kampanya ve hedef kitleye oranla marka için en doğru hesap yönetimi bütçesi belirlendi. Burada müşterimize doğru bütçe ile en yüksek geri dönüşümü sağlamak temel amaç olarak alındı. Marka temsilcisi ile kurduğumuz iletişim ve onay dahilinde sosyal medya içerikleri ve görselleri hazırlandı. Sayfalara gelen yorum ve mesajlar cevaplandı, kullanıcı deneyimleri ve şikayetleri ölçülerek markaya bilgi verildi.


Marka için yapılan tüm çalışmaların raporları marka temsilcisine detaylı olarak aktarıldı. Markanın sosyal medya platformlarında iyileştirmeye yönelik düzenli olarak telefon görüşmeleri ve toplantılar yapıldı.Tasarım, Görsel ve Kreatif Çalışmalar


Müşterimiz için fark yaratabilmek adına markanın kurumsal renklerinden kopmadan, takipçilerin ilgisini canlı tutacak, etkileşime yönlendirecek tasarımlar yapıldı.


Sosyal medya, tasarım ve video ekibi ile birlikte toplantılar gerçekleştirerek etkileyici ve akılda kalıcı sloganlar üretildi, yarışmalar düzenlendi.


https://www.tppazaryeri.com/ web sitesinin tüm görsel çalışmaları tasarım ekibimiz tarafından yapıldı. Ayrıca http://www.tppd.com.tr/tr için slider görselleri tasarlandı.


Türkiye Petrolleri Şarj, Türkiye Petrolleri Pazaryeri, TP-Mis için logo çalışmaları yapıldı. Türkiye Petrolleri istasyon alanları için branda çalışmaları yapıldı. Duvar giydirme, oto yıkama alınlık alanlarına görsel çalışmalar yapıldı.


Türkiye Petrolleri istasyonlarında bulunan kahve standı ve kahve bardağı görselleri yenilendi. Müşterinin istekleri doğrultusunda özel günler için tebrik kartları, mailing tasarımları ve logo tasarımları yapıldı. Etiket tasarımları yapıldı.


Kurum içi düzenlenen yılbaşı partisi için sahne arkasına görsel çalışması yapıldı, ayrıca alana giriş için alınlı çalışması yapıldı. Marka için EPG dergisine ilan görselleri hazırlandı.
 
SOSYAL MEDYADA BİZ