Tesbih Kenti


Toptan tesbih satışında 10 yılı aşkın süredir bulunan Tesbih Kenti sektöre farklı bir bakış açısı kazandırmıştır. Online mağazası ile Türkiye'nin çeşitli illerine toptan ve perakende tesbih satışı gerçekleştirmektedir. Merkezi Şanlıurfa'da bulunan Tesbih Kenti; 500'den fazla tesbih üretim atölyesinin bulunduğu ana kaynak noktasında yer alması nedeni ile en uygun fiyat seçeneklerini sunabiliyor.


Kaliteli malzeme kullanılarak hazırlanan ürünler ve sürekli iletişim desteği ile Türkiye'nin her bölgesindeki müşterilerine kesintisiz hizmet vermektedir.


Hedef


Markanın hedef kelimelerinde arama sonucu sayfalarında görünür bir şekilde listelenmesini sağlamak ve ziyaret oranlarını arttırmak. Tüm bunların doğrultusunda Arama motoru dostu bir web sitesi ortaya çıkarmak. Kullanıcıların arama sorgularına yönelik karşılaştığı sayfaların alaka düzeyini kontrol etmek ve dönüşüme etki sağlamak.


Çalışmalar


Sektör, rakip, site içi ve anahtar kelime analizleri doğrultusunda eksiklerimizi belirledik. Anahtar kelimelerin büyük bir çoğunluğunda varlık göstermeyen bir E-Ticaret sitesiyle karşı karşıyaydık. Ziyaret oranlarında gözlemlenen düşük grafiği yukarı çekebilmek için sayfa optimizasyonları ve SEO uyumlu içerik üretimi ile geliştirme çalışmalarına başladık. Hedef kategoriler için kullanıcılara erişebileceğimiz sonuçlarda yer almak için analizler gerçekleştirdik ve içeriklerimizde sürekli bu doğrultuda güncellemeler sağladık. Ziyaretçilerine hizmet kategorilerinde bilgi edinebilecekleri veriler ileterek, sayfada kalma sürelerini uzattık.


Geri dönen ziyaretler ve yeni ziyaretler grafiğini çalıştığımız süreçte daha iyi seviyelere getirdik. Aynı zamanda sayfada kalma süresi ve sayfalar arası derinliği 2 ve üstü seviyelere getirerek alt hizmet veya diğer içeriklere ziyaretçileri yönlendirmeyi başardık.   Aşağıdaki tablo 2018 yılı son 3 ay ve 2019 yılı son 3 ay verilerinin karşılaştırılmasını gösterir; 


Tesbih Kenti, SEO çalışmaları öncesi performans durumu ve SEO çalışmaları sonrası perormans grafiğinin yükselişini gösteren tablo.


Yukarıdaki tabloyu incelediğimizde; tıklama sayılarında %211.4 ,  gösterim sayılarında %288.3  oranında artış sağlanmıştır.


Çalışma Öncesi Organik trafikten edinilen 3 aylık istatistikler (2018)


Tesbih Kenti; SEO çalışmaları öncesi Organik trafik istatistiğiÇalışma Sonrası Organik trafikten edinilen 3 aylık istatistikler (2019)


Tesbih Kenti; SEO çalışmaları Sonrası Organik trafik istatistiği
Sonuç


SEO çalışmalarının başlamadan önceki son ayında (Eylül 2018) Organik Trafik ortalama 156 ziyaretçiydi. Eylül 2019 itibari ile Aylık Organik Trafik ortalama 1.645 oldu. Tesbih Kenti, son 6 aylık veriler göz önünde bulundurulduğunda 23,141 tıklama ve 670,385 arama sonuçlarında gösterim aldı. Ortalama anahtar kelime konumu 12,4’e eriştirildi. 41 anahtar kelimede ilk sayfa başarısı sağlandı.


Sektör rekabeti yoğun ve zor olan bazı anahtar kelimelerin istatistikleri;   (Aşağıdaki liste detaylı kelime listesi değildir.)Çalışmalara başlandığında 30 kelime ile arama sonuçlarına etki ederken, bu gün önemli kategori kelimeleri dahil 150 farklı kelime ile arama motoru sonuçları sayfasında görünürlük sağlanmıştır.Tesbih Kenti; Organik Sonuçlara etki eden anahtar kelimelerin grafiği
TESBİH KENTİ MÜŞTERİ YORUMLARI
 
white rose yorum
TESBİH KENTİ

Rekabetin oldukça yoğun olduğu bir sektörde faaliyet göstermekte olan firmamızın online satış tarafı olan tesbihkenti mağazamız için, seo anlamındaki ihtiyaçlarımızı karşılamak adına Destex Digital ekibi çözüm ortaklığı sağladık. Çalışmalarda ciddi anlamda başarı elde ettik. Google gibi büyük arama motorlarındaki yükselişimizi raporlar ile destekleyerek sunan Destex Seo ekibine teşekkür ederiz.
SOSYAL MEDYADA BİZ