LinkedIn Reklamları

 

LinkedIn verilerine göre şuanda toplam kullanıcı sayısı 630 Milyon. Bu platformun aylık aktif kullanıcı sayısı 303 milyon olduğu biliniyor. Bu birçok kullanıcı ve daha da önemlisi, doğrudan hedefleyebileceğiniz birçok potansiyel müşteri demek. LinkedIn'de reklam vermek, nitelikli potansiyel müşteriler ve dönüşüm sağlama olasılığı en yüksek olanları bulmak için reklam harcamalarınızı demografiye odaklamanıza olanak tanıdığı için diğer B2B şirketleriyle bağlantı kurmanın en etkili yollarından biridir. LinkedIn reklamları; satın alma ve potansiyel satış için bir numaralı pazarlama aracınız olabilir. Ancak doğru teknoloji, uzmanlık ve kontrollü yönetilmelidir.


 
 

LinkedIn Reklam Modelleri

Sponsorlu İçerik:  Potansiyel kitlenize uygun etkileyici bir görsel ve yaratıcı reklam metinleri ile başarılı reklam çalışmaları oluşturabilirsiniz.

 

Sponsorlu Inmail: Linkedin kullanıcılarına e-mail ile erişme olanağı sunan bir reklam modelidir. Böylelikle nokta atışı hedeflemeler oluşturulabilmektedir. 

 

Metin Reklamları: Akış, şirket ve de profil sayfalarının üst veya yan kısımlarında bu Linkedin reklam modeliyle karşılaşabilirsiniz. 

 

Dinamik Reklamlar: Linkedin reklamları içerisinde bulunan dinamik reklam modeli kişiye özgü hedeflemelerin oluşturulabildiği bir seçenektir. 

 

Display Reklamlar: İlgi çekici görsel tasarımlar ve sloganlar ile kitlelere hitap edebilirsiniz. 


 
 
 

LinkedIn Kitleniz için Özel Reklamlar


Neredeyse her şirket LinkedIn'de var. LinkedIn dünyadaki en büyük iş ağıdır, bu nedenle rakiplerin ne yaptığını anlamak çok önemlidir. Ana rakiplerinizin ne kadarının reklam yaptığına, en fazla reaksiyona neden olan güncelleme türlerine ve platformdaki hangi faktörlerin onlara en çok yardımcı olduğunu ölçmek için sürekli bir analiz yapıyoruz. Bu, kampanyanın önemli ayarlamaları için bize yardımcı olur ve başarılı olmasının yanı sıra, aynı zamanda pazara hükmetmeniz için fikirler verir. 

 

LinkedIn, potansiyel müşteri olasılığı yüksek ve kaliteli müşteriler için farkındalık yaratan bir B2B ağ aracı olarak mükemmeldir. LinkedIn Reklam Ajansı yardımıyla, sektöre, işletme büyüklüğüne veya diğer özel ilgilere göre hedefleme yaparak LinkedIn’in tüm potansiyelinden yararlanabilirsiniz.

 
 

Amacınıza Özel Linkedin Reklam Hedeflemeleri


Linkedin, reklam amacınıza yönelik hedeflemeler oluşturmanıza yardımcı olur. Marka bilinirliğinizi mi arttırmak istiyorsunuz? Ya da hedefiniz yeni bir projenizi duyurmak mı? Yoksa yalnızca Linkedin paylaşımlarınızı belirli bir kitleye iletmek mi istiyorsunuz? Amacınızı belirleyerek bu amaca yönelik en iyi etkileşimleri elde edebileceğiniz Linkedin reklam modelini kullanabilirsiniz.

 

Düzenli hesap optimizasyonu ve takip süreci, Linkedin Reklamlarında önem taşıyan noktalardır. Çünkü Linkedin reklam maliyetleri Facebook ve Instagram oranlarına göre daha yüksektir. Bu nedenle reklam çalışmalarının bir uzman tarafından oluşturulması ve optimizasyonlarının gerçekleştirilmesi gereklidir. Linkedin reklam verme konusunda uzman desteğine ihtiyaç duyuyorsanız ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


 

Linkedin Reklam Maliyetleri

 

Linkedin Reklamlarının maliyetlerinin diğer platformlara oranla biraz daha yüksek olduğunu belirtmiştik. Bu nedenle reklam faaliyetlerinde doğru kitleye erişemeden bütçe kaybı yaşamamak adına dikkatli adımlar atılması gereklidir. Gerek marka gerekse kişisel hedefleriniz için Linkedin güçlü bir bilinirlik kaynağıdır. Linkedin reklam çalışmaları tıklama ve görüntüleme bazlı ödeme sistemine sahiptir. Reklamlarınızı dilediğiniz zaman aktif edebilir, dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz.


Reklam maliyetlerinizin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve doğru reklam modeli ile ilgi çekici içeriklerin oluşturulması için sayfanın üst köşesindeki Merhaba De alanına tıklayabilir ve sosyal medya ekibimize ulaşabilirsiniz.


 
 

Linkedin Reklamları İle Güçlü Bir Marka İmajı Yaratın

 

Profesyonel bir Linkedin hesap yönetimi, marka vizyonuna uygun yayınlar, etkileyici ve güncel içerikler, niş hedef kitle oluşumlarıyla iş dünyası profesyonellerine erişebilirsiniz. Böylece güçlü bir marka imajı yaratırsınız. Alanında uzman sertifikalı ekibimiz ile Linkedin Reklam çalışmaları konusunda profesyonel danışmanlık desteği sağlamaktayız. Şirket profiliniz yeterli düzeyde mi? İçerik ve görsel stratejiniz potansiyel kitlenize hitap ediyor mu? Reklam noktasında hedeflemeleriniz hangi verileri göre oluşturuluyor? Tüm soruların yanıtlarına ulaşmak ve iş dünyasında profesyonellere erişmek için Destex Digital olarak sizlere destek olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

 
 
BAŞARI HİKAYELERİ
 
 
Gelişim Üniversitesi vaka çalışmaları
Gelişim Üniversitesi 2018 Kayıt Döneminde Türkiye'nin En Çok Kayıt Alan 3. Üniversitesi Oldu
Hikayesini oku
Türkiye Petrolleri vaka çalışmaları
Türkiye Petrolleri'nin 1 ayda Facebook sayfa eylemleri %50 oranında artış gösterdi.
Hikayesini oku
İstanbul Ticaret Üniversitesi vaka çalışmaları
İstanbul Ticareti Üniversitesinin 20189 Tercih Döneminde doluluk oranını %91,5 e çıkarttık
Hikayesini oku
 
 
 SOSYAL MEDYADA BİZ