Lindström Türkiye


Lindström; tekstil sektöründe 165 yıldan fazla deneyimiyle Avrupa’nın öncü tekstil hizmet şirketlerinden biridir. Lindström Group 24 ülkede, 80 farklı lokasyonda, 4.000 personel ile hizmet vermektedir.


Lindström bakım, tedarik ve düzenli teslimat detaylarını içeren profesyonel bir kiralama hizmeti sağlar. İş kıyafeti tedariğini güvenilir bir şirket üzerine odaklayarak şirketinizin kendi ana faaliyetlerine gönül rahatlığıyla yoğunlaşabilirsiniz. Üstelik kiralamak varken neden satın alasınız?Kısaca; satın alarak iş yükü edindikleri personel kıyafet ve bakımını işletmelerin üzerinden alarak onlara hem çevre dostu hem de daha ekonomik kaynaklı çözümler sunar.


Hedef


Markanın Türkiye’de bilinirliğini arttırmak, hedef kelimelerinde arama sonucu sayfalarında görünür bir şekilde listelenmesini sağlamak ve ziyaret oranlarını arttırmak. Tüm bunların doğrultusunda Arama motoru dostu bir web sitesi ortaya çıkarmak. Öncelikli ve en önemli hedef; Ülkemizde var olan iş kıyafeti satın almanın yanı sıra bilinmeyen bir hizmeti bu arama hacimlerinde göstermek.


Çalışmalar


Sektör, rakip, yurt dışı, site içi ve anahtar kelime analizleri doğrultusunda eksiklerimizi belirledik. Anahtar kelimelerinde hiçbir varlık göstermeyen ve ziyaret oranlarında gördüğümüz düşük grafiği yukarı çekebilmek için sayfa optimizasyonları ve SEO uyumlu içerik üretimi ile geliştirme çalışmalarına başladık. Ziyaretçilerine hizmet kategorilerinde bilgi edinebilecekleri veriler ileterek, sayfada kalma sürelerini uzattık.


Geri dönen ziyaretler ve yeni ziyaretler arasında grafiği oldukça iyi bir şekilde yükselttik. Aynı zamanda sayfada kalma süresi ve sayfalar arası derinliği 2 ve üstü seviyelere getirerek alt hizmet veya diğer içeriklere ziyaretçileri yönlendirmeyi başardık.   Aşağıdaki tablo Aralık 2018 Organik trafik verilerini göstermektedir;   


Organik trafikten edinilen son 3 aylık istatistikler (Ekim-Kasım-Aralık 2018)Sonuç


Aylık gösterim sayısı (organik arama sonucu) ortalama 1.250 ziyaretçi oldu. Lindström, son 6 aylık veriler göz önünde bulundurulduğunda 4 Bin tıklama ve 98 Bin arama sonuçlarında gösterim aldı. Ortalama anahtar kelime konumu 14,8’ eriştirildi. 31 anahtar kelimede ilk sayfa başarısı sağlandı. (ilk sayfada yer alana anahtar kelimelerin sıralama ortalaması 1. ve 7. sıra olarak değişiklik göstermektedir.)


Sektör rekabeti yoğun ve zor olan anahtar kelimelerin istatistikleri;
İş kıyafetleri kelimesi sıralama dalgalanmalarına bağlı olarak arama sonuçlarında 8. – 16. sıralarda, Ziyaretçi arama sonuçlarında ise toplam 5.101 kez yer aldı.


İş kıyafeti kelimesi sıralama dalgalanmalarına bağlı olarak arama sonuçlarında 7. – 14. sıralarda, Ziyaretçi arama sonuçlarında ise toplam 2.649 kez yer aldı.


Şirket kıyafetleri kelimesi sıralama dalgalanmalarına bağlı olarak arama sonuçlarında 2. – 8. sıralarda, Ziyaretçi arama sonuçlarında ise toplam 208 kez yer aldı.


İş elbiseleri kelimesi sıralama dalgalanmalarına bağlı olarak arama sonuçlarında 9. – 18. sıralarda, Ziyaretçi arama sonuçlarında ise toplam 4.501 kez yer aldı.


İş elbisesi kelimesi sıralama dalgalanmalarına bağlı olarak arama sonuçlarında 8. – 17. sıralarda, Ziyaretçi arama sonuçlarında ise toplam 1.089 kez yer aldı.


Kıyafet kiralama kelimesi sıralama dalgalanmalarına bağlı olarak arama sonuçlarında 2. – 7. sıralarda, Ziyaretçi arama sonuçlarında ise toplam 1.099 kez yer aldı.


Özel tasarım paspas kelimesi sıralama dalgalanmalarına bağlı olarak arama sonuçlarında 8. – 13. sıralarda, Ziyaretçi arama sonuçlarında ise toplam 546 kez yer aldı.
SOSYAL MEDYADA BİZ