İNSTAGRAM REKLAMLARI


İnstagram reklamları Kevin Systrom ve Mike Kreiger tarafından 2010 yılında kurulan ve kuruluşundan itibaren bir buçuk yıl geçmeden 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, 2012 Nisan ayında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Facebook reklamları ile yüksek başarı yakalayan şirket, 2015 Eylül ayında Instagram reklamlarını Türkiye, Meksika, Hindistan ve Güney Kore’nin olduğu 30 ülkede hizmetine sundu. instagram reklamları kısa sürede dünya çapında hızla büyüme kaydetti ve instagram reklamları son dönemde Türkiye'de de büyük ilgi gördü


Facebook'ta olduğu gibi Instagram reklamları'da gösterim (CPM) ve tıklama (CPC) başına ödeme seçenekleri mevcut İnstagram reklamları da reklam modeli olarak kullanabileceğiniz 3 farklı seçenek var, tek resim (Photo Ads),çoklu resim (Carousel Ads) ve video reklam (Video Ads) elbette ki tüm bu reklam modellerinde şirketin en önem verdiği konuların başında gösterilen reklamların kullanıcı deneyimini olumsuz yönde etkilememesi bu anlamda hedefleme ve ilgi alanı gibi bir çok farklı algoritma kullanan instagram kullanıcılarına ilgilendikleri ürün veya hizmetin reklamları gösteriyor olacak

 

instagram reklamları görsel öne çıkarma

 

Görsel Öne Çıkarma

 

Marka için uygun görsel ve içerik seçilen hedef kitleye gösterilir. Resmin üzerine ya da eklenen butona tıklanarak doğrudan internet sitesine veya Instagram sayfasına yönlendirme sağlanır.

instagram reklamları video öne çıkarma

 

Video Öne Çıkarma

 

Öne çıkartılmak istenen video, seçilen hedef kitleye gösterilir. bu instagram reklam modeli son dönemde çok daha ilgi çekici ve tıklanma oranının daha yüksek oluğu görülmüştür.

instagram reklamları uygulama indirme

 

Uygulama İndirme

 

Uygun görsel öne çıkartılarak, belirlenen hedef kitleye gösterilir. Fotoğrafa ya da butona tıklandığında uygulama indirilir.

instagram reklamları çoklu görsel öne çıkarma

 

Çoklu Görsel Öne Çıkarma

 

En fazla 5 görsel, kaydırma yöntemi ile kullanıcılara sunulur. Resmin üzerine ya da eklenen butona tıklanarak doğrudan internet sitesine veya Instagram reklam sayfasına yönlendirme sağlanır.

 

 

INSTAGRAMA NEDEN REKLAM VERMELİSİNİZ?

  • İnstagram reklamları ile Marka bilinirliğinizi arttırın.
  • En doğru hedef kitleye ulaşın.
  • Düşük maliyetlerle harika sonuçlar elde edin.
  • Kullanıcılara en doğru mesajı verin.
  • İnstagram reklamları ile Kampanyalarınızı duyurun.
  • Markanıza olan güveni arttırın.
  • Erişim ve etkileşimlerinizi arttırın.
  • Satış stratejilerinizi belirleyin.
  • İnstagram reklamları ile Satışlarınızı arttırın.

 

 

RAKAMLAR İLE INSTAGRAM


Her gün 70 milyon'dan fazla fotoğraf paylaşılıyor. Perakandecilerin yüzde 50’sinden fazlası,bir instagram hesabına sahip. Marka katılım oranı ortalama yüzde 4,21. Instagram kullanıcılarının yüzde 59‘u instagramı her gün, yüzde 17‘si her hafta, yüzde 23‘ü daha az sıklıkta kullanıyor. ABD’de 77,6 milyon kişinin aktif bir Instagram hesabı var. 2019’da ABD’deki aktif Instagram ve İnstagram reklamları kullanıcısı sayısının 111.6 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. Instagram kullanıcılarının yüzde 51’i erkek, yüzde 49’u ise kadın. Kullanıcıların yüzde 90’ı, 35 yaşının altında. ve en ilginç olan Kullanıcıların yüzde 70’i ABD‘nin dışında yaşıyor.2012 yılında Facebook tarafından satın alındığında Instagram’ın sadece 13 çalışanı bulunuyordu. İnstagram 2013 tarihinde dünya rekoru kırdı. Android telefonlara göre yenilenen Instagram yalnızca 12 saat içerisinde bir milyon kez indirildi.

 
 
REFERANSLAR

 

LAVİNİA GÜZELLİK MERKEZİ

Lavinia Güzellik merkezi ile yürüttüğümüz instagram reklam çalışmaları dahilinde doğru hedeflemeler,etkili görsel tasarımları ve içerik destekleri ile profesyonel bir reklam kampanyası oluşturduk, instagram reklam kampanyaları sonucunda Lavinia güzellik merkezinin etkileşim oranlarında %80 lik bir artış sağladık oluşturulan kampanya ile instagram üzerinden 318 BİN kişiye ulaşarak bu kişilerin %30 luk kısmını dönüşüm ile sonuçlandırdık,aynı zamanda müşterimizin organik takipçi sayısında da % 65 lik bir büyüme sağladık

SAAT FESTİVALİ

Instagram satış rekabeti oldukça geniş bir kitleye sahip olan saat festivali markası için rakiplerinden ayrılması ve farklı bir yol izlemesi adına özel günler için etkili kampanyalar düzenledik. Kampanya sürecinde yürüttüğümüz çalışmalar ile erişim sayısını 2.233.509’ya çıkartırken müşterimizin satışlarını %50 oranında arttırdık.

SEPETÇİ BABA

E-ticaret alanında geniş bir rakip kitlesi bulunan Sepetçi Baba’nın Instagram hesabı üzerinden oluşturduğumuz kampanyalar ile sosyal medya üzerinden sıcak satış stratejisi uygulandı. Etkili bir görsel tasarımı ile oluşturulan reklam çalışmasında verimli etkileşim sahası yaratılarak diger mecralara kıyasla %35 oranında daha yüksek bir kar marjı sağlandı


SOSYAL MEDYADA BİZ