GOOGLE ADWORDS REKLAMLARI

 

Google Adwords Reklamı Nedir?

 

Google Adwords Reklamları, dijital dünyanın markalara sunduğu büyük avantajlardan biridir. İnternetin önemi ve kullanım oranlarını değerlendirdiğimizde dijital alanın her saniye daha fazla değerlendiğini görüyoruz. Hemen hepimiz araştırdığımız bir sinema salonu, almak istediğimiz bir çanta ya da gitmek istediğimiz bir kurs ile alakalı olarak öncelikle internette arama gerçekleştiriyoruz. Böylelikle aramak istediğimiz alanın liderleri ve bilgileri ile karşılaşıyoruz. Bu bizleri daha sağlıklı hareket etmeye yöneltiyor.

 

Dijital dünyanın en büyük arama motorları içerisinde bulunan Google ise, istediğimiz aramalar konusunda bize bilgiler sunan en verimli nokta olarak yaşamımızda yer alıyor.

 

Google aramalarına verilen önem ve alınan doğru sonuçlar ile birlikte Google, Adwords alanını bizlere sundu. Sunulan bu artı değer sayesinde internet satışı sağlanan hizmet ya da ürünler tam olarak istenilen hedef kitleye iletilmeye başlandı.  Genel olarak Google AdWords Reklamları ya da bilinen diğer bir isim ile Google Reklamları çalışma mantığını açıklayacak olursak; alakalı ürün veya hizmetin, alakalı kitleyi iletilme algoritması diyebiliriz.

 

Belirttiğimiz tanım, iletilebilecek en genel mantık açıklamasıdır. Dilerseniz biraz daha inceliklere değinelim ve Google Adwords Reklamları ile birlikte detayları inceleyelim.

Google Adwords Reklamları

Günümüzde hangi sektör üzerinde çalışma yaparsak yapalım her zaman rakiplerimizin de bulunduğunu unutmamamız gerekir. Özellikle de karşımızda internet gücü güçlü bir mecra bulunuyorsa, bu alanda sektör rakiplerinden sıyrılmak oldukça önemli bir nokta. Herhangi bir ihtiyaç ya da bilgi için arama yaptığımızda Google, karşımıza birçok sonuç çıkarır. Fakat kullanıcı alışkanlıkları gereği bizler ilk sayfa ve ilk sırada yer alan sonuçları incelemeye başlarız. Peki eğer bizler birer telefon satışı sağlayan teknoloji merkezi olduğumuzu var sayar isek diğer tüm rakiplerimizden sıyrılarak nasıl Google aramalarında ilk sıralara yerleşebiliriz? Yanıtı açık. Tam bu nokta da Google Adwords Reklamları ile karşılaşıyoruz.


Google Reklam Modelleri

 

Sektör rakiplerinizden tıklama başına maliyetler oranları ile ayılmanızı sağlayan ve üst sıralara yerleşme imkanı sunan Google Reklamları, farklı modeller barındırır. Bu reklam modelleri çalışmaların daha sağlıklı yürümesini ve hedef kitlenin dikkatini çekme noktasını ele almaktadır. 

 

 

Google Reklamları

Anahtar kelimeler ve negatifler, Google Adwords Reklamlarının genel alt yapısıdır diyebiliriz. Oluşturmamız gereken Adwords panelimiz üzerinden ilk olarak sunduğunuz hizmet veya ürünlerle alakalı anahtar kelimeler belirlemeniz gerekir. Anahtar kelimelerinizi belirlerken Google'ın sunduğu bir hizmet olan anahtar kelime planlayıcıyı kullanabilirsiniz ve sektörünüz ile ilgili en çok aranan kelimelerin aranma hacimlerine ulaşabilir ve bu sayede kampanyanızı istatiksel olarak doğru planlamış olursunuz. Panelinize ekleyeceğiniz bu plan sonrası hedef kitlenize sunacağınız reklam metinleri oluşturmanız gerekir. Reklam metinlerinizde kampanya, promosyon ve fiyat belirtmeniz Google tarafından önerilen bir uygulamadır.

 

Başta belirttiğimiz Google Reklam Modelleri, reklamlarınızın hedef kitleye görünümünü etkiler. Bu reklam modelleri içerisinden hangisini kullanmanız gerektiği konusunda mutlaka Google Reklam Ajansı desteği almanız gerekir. Google Reklamları için en önemli noktalardan biri, en düşük maliyetleri kullanarak en yüksek performanslara ulaşmak olduğu için profesyonel hesap yönetimi büyük önem taşır.

 

Google AdWords Reklamlarında Nasıl Başarılı Olurum?

 

AdWords reklamlarında başarı elde etmek, Adwords hesabınızın düzenli şekilde kontrol edilmesine ve hesap yönetimine bağlıdır. Dijital dünyanın gücünü kullanarak rakiplerinizden ayrılmak istiyorsanız bir Google Reklam Ajansı olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

Biz Destex Digital ekibi olarak 8 yılı aşkın süredir edindiğimiz tecrübelerimizi oluşturmuş olduğumuz tüm kampanyalara uygulamaktayız böylece birlikte çalıştığımız tüm markalara dijital anlamda ihtiyaç duydukları tüm çözümleri mümkün olan en düşük maliyetler ile sunuyor ve web sitelerinden aldıkları verimi maksimum düzeye çıkarmalarına yardımcı oluyoruz.

 

Destex Digital Premier Partner ajansı olarak sertifikalı Google Adwords hesap uzmanlarımız ile; hesap kurulumu, anahtar kelimelerin belirlenmesi, negatiflerin saptanması, hesap optimizasyonu, arama motoru optimizasyonu ve performans ölçümleri noktasında sizlere yardımcı olarak çözüm ortaklığı sağlamaktayız. Sizler de uygun maliyetler ile web sitenizi Google dostu olarak ön sıralara taşımak için profesyonel bir destek istiyorsanız Destex Digital olarak sizlere yardımcı olmaya hazırız.BAŞARI HİKAYESİ

 

EMİNEVİM

Kullanılan tüm reklam modelleri arasında ( GDN, YouTube, Gmail, Remarketing) arama ağı kategorisinde müşterimiz toplam 8940 dönüşümün 6966 tanesini yani %77.92’sini arama ağı kampanyasından almıştır,

5 aylık kampanya sürecinde doğru optimizasyon çalışmaları ile ilk 2 aylık (18 Mayıs 2016 – 18 Temmuz 2016 ) form maliyetleri 48,86 TL’den bugün itibari ile (18 Temmuz 2016 – 18 Eylül 2016) 37,50 TL bandına düşürüldü. ( %23.25 düşüş),

Kampanya başlangıcının ilk iki ayında (18 Mayıs 2016 – 18 Temmuz 2016 ) 5469 mobil tıkla ara ile aranırken 18 Temmuz 2016 – 18 Eylül 2016’da 8215 mobil tıkla ara rakamına ulaşıldı. ( %50.21 artış)

Google AdWords reklamları ile 509 milyon gösterim elde edildi, YouTube videosu 46 bin 185 kez izlendi, Google arama ağı kullanılarak oldukça yüksek bir arama hacmi ve iller kampanyasında %32,22’lik tıklama oranı elde edildi.

Tüm başarı hikayesini okumak için tıklayın...


SOSYAL MEDYADA BİZ