Google AdWords Reklamları


Google AdWords reklamları zaten ürün veya hizmetiniz ile ilgilenen kişilere işletmenizin tanıtımını yapmanıza olanak sağlar, ilk olarak sunduğunuz hizmet veya ürünlerle alakalı anahtar kelimeler belirlemeniz gerekir ,anahtar kelmelerinizi belirlerken Google'ın sunduğu bir hizmet olan anahtar kelime planlayıcıyı kullanabilirsiniz ve sektörünüz ile ilgili en çok aranan kelimelerin aranma hacimlerine ulaşabilir ve bu sayede kampanyanızı istatiksel olarak doğru planlamış olursunuz. Google AdWords reklamlarınızda kullanacağınız kelimeler belirlendikten sonra kullanıcıların ilgisini çekecek spesifik reklam metinleri oluşturursunuz. Reklam metinlerinizde kampanya, promosyon ve fiyat belirtmeniz Google tarafından önerilen bir uygulamadır.


Ayrıca kampanyanızı reklamını yaptığınız her bir ürün grubunu farklı ve o ürün grubuna özel olarak oluşturulmuş reklam gruplarına bölmeniz ve kampanyalarınızın tümüne negatif anahtar kelimeler eklemeniz gerekir. Bu sayede gereksiz maliyet oluşturabilecek reklam tıklamalarının önüne geçmiş olursunuz tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra artık Google 'da reklamlarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz,Sonuç olarak kişiler sunduğunuz hizmet veya ürünle alakalı Google'da arama yaptığında karşısına işletmenizin reklamı çıkar ve reklamınız sadece tıklandığında ödeme yaparsınız.


Google AdWords reklamları ile işletmenizin pazarlama hedefleri doğrultusunda Google Görüntülü reklam ağı sayesinde metin, resim ve video reklamlar da oluşturabilirsiniz ve en önemli avantajlarından biriside Google AdWords’ün gelişmiş raporlama sistemi sayesinde reklamlarınızın performansını izleyip, ölçümleyerek dijital pazarlama stratejinizi oluşturabilirsiniz.

 

Google AdWords Reklamları

 

Biz Destex Digital ekibi olarak 8 yılı aşkın süredir edindiğimiz tecrübelerimizi oluşturmuş olduğumuz tüm kampanyalara uygulamaktayız böylece birlikte çalıştığımız tüm markalara dijital anlamda ihtiyaç duydukları tüm çözümleri mümkün olan en düşük maliyetler ile sunuyor ve web sitelerinden aldıkları verimi maksimum düzeye çıkarmalarına yardımcı oluyoruz.Neden Google Reklamları ?


Yapılan araştırmalara (Standard & Poor's)  Google, Yahoo, Ask.com, Lycos ve MSN'nin de dahil edildiği en son araştırmaya göre, Google'ın Türkiye,de en yaygın olarak kullanılan arama motoru olduğu tespit edildi. Ayrıca, diğer bir araştırmaya göre (Vividence Corporation) , insanlardan seçkin arama motorlarına ilişkin deneyimlerini derecelendirmeleri istendi. Katılımcıların %89'u, rakipleri çok gerilerde bırakır bir şekilde, Google ile önemli ölçüde pozitif bir deneyim yaşadıklarını bildirdiler.

 

 

Google AdWords

 

 

 

 

Müşterilerizin hangi cihazı kullandığı önemli değil

Müşterilerinizin internete girmek için kullandığı cihaz ister masaüstü ister laptop ya da diğer mobil cihazlar olabilir. Google reklamlarına ait akıllı hedefleme teknolojisi ile potansiyel müşterilerinizi tüm bu cihazlarda hedefleyebiliyoruz.


Televizyon, radyo, gazete vb mecralara reklam verdiğinizde reklamlarınızın hedef kitleye ulaşıp ulaşmadığını veya ne kadarının ulaştığını ölçümleyemezsiniz. Performansını ölçümleyemediğiniz reklamlar için çok yüksek reklam bedelleri öderken aynı zamanda bir sonraki pazarlama stratejinizi de doğru kurgulayamazsınız.


Google AdWords reklamları ile yaş, cinsiyet, ilgi alanı vb hedefleme yöntemlerini kullanarak reklamlarınızın doğru kitleye ulaştırabilir, raporlama özelliği ile pazarlama stratejinizi kurgulayabilirsiniz. Ayrıca diğer reklam mecralarına göre daha az maliyet harcayarak pazarlama hedeflerinize ulaşabilirsiniz.BAŞARI HİKAYESİ

 

EMİNEVİM

Kullanılan tüm reklam modelleri arasında ( GDN, YouTube, Gmail, Remarketing) arama ağı kategorisinde müşterimiz toplam 8940 dönüşümün 6966 tanesini yani %77.92’sini arama ağı kampanyasından almıştır,

5 aylık kampanya sürecinde doğru optimizasyon çalışmaları ile ilk 2 aylık (18 Mayıs 2016 – 18 Temmuz 2016 ) form maliyetleri 48,86 TL’den bugün itibari ile (18 Temmuz 2016 – 18 Eylül 2016) 37,50 TL bandına düşürüldü. ( %23.25 düşüş),

Kampanya başlangıcının ilk iki ayında (18 Mayıs 2016 – 18 Temmuz 2016 ) 5469 mobil tıkla ara ile aranırken 18 Temmuz 2016 – 18 Eylül 2016’da 8215 mobil tıkla ara rakamına ulaşıldı. ( %50.21 artış)

Google AdWords reklamları ile 509 milyon gösterim elde edildi, YouTube videosu 46 bin 185 kez izlendi, Google arama ağı kullanılarak oldukça yüksek bir arama hacmi ve iller kampanyasında %32,22’lik tıklama oranı elde edildi.

Tüm başarı hikayesini okumak için tıklayın...


SOSYAL MEDYADA BİZ