Google Ads Reklamları


Google Ads reklam verme, birçok şirketin araştırmakta olduğu bir konu. Ads reklamları Google’ın kullanıma sunduğu bir reklam platformunu ifade eder. AdWords olarak isimlendirilen bu alanda işletmeler doğru hedeflemeler sayesinde ürünlerini potansiyel kitlelerine kolaylıkla sunma imkanı elde ederler. İnternet üzerinden yeni müşterilere erişmek ve ilgili arama sonuçlarında markanızın her zaman ulaşılabilir olduğunu potansiyel kitlenize göstermek istiyorsanız Google Ads tam sizlere uygun bir çözüm olacaktır.


Google Adwords yani yeni ismi ile Google Ads kullanarak reklam vermeye başladığınızda, işiniz için yepyeni bir yatırım gerçekleştirmiş olacaksınız. Google’ın işletmelere özel sunduğu bu platform bugün birçok şirketin bilinirlik ve satış oranlarını ikiye katlamasını sağlamıştır. Burada önemli olan nokta profesyonel hareket etmek ve sektör analizleri ile Google Ads reklam türlerinden markanıza uygun olanı kullanmaktır.


Google Ads, işletmelere birden farklı türde reklam çeşidi sunar. Bulunduğunuz sektörün ilgi duyduğu reklam alanlarını incelemek ve çalışmalara bu şekilde start vermek, dönüşümleriniz açısından izlenecek en doğru yol olacaktır. Google Ads, tıklama başına maliyet ile çalışır. Bu da Google Ads reklam vermek için bütçeyi sizin belirlediğiniz anlamına gelir. Reklamlarınızı ziyaret eden her bir kullanıcı için ücret ödersiniz. Reklamlarınızı  gören ancak tıklamayan ziyaretçiler için tıklama başına maliyet ödemezsiniz.


Google Ads, çokyönlü ve incelenerek sonuçlara yönelik strateji oluşturulabilecek bir platformdur. Örneğin 2 farklı reklam çalışması yaptığınızda ve dönüşümlerinizi incelediğinizde hedef kitlenizin 2. Reklam modeline dönüş yapmadığını gözlemlediğinizde reklamlarınızı kolayca pasife alabilirsiniz. İçinde bulunduğumuz dönem artık tamamen dijital. Sunmakta olduğunuz hizmet ya da ürün hakkında hedef kitleniz artık önce arama motorlarında araştırma yapıyor. Sonuçları karşılaştırıyor ve zamanın çok değerli olduğu bu dönemde mağaza ziyaretleri yerine direkt olarak internetten sipariş veriyor. Bu nedenle reklamlarınızın profesyonel şekilde kurgulanması gerekiyor.


Rakiplerinizin uyguladığı reklam çeşitleri ve dönüşümleri mutlaka incelenmeli. Reklam hedeflemeleri oldukça spesifik şekilde belirlenmeli. Aynı zamanda reklamların etki düzeyleri düzenli şekilde incelenerek performans ölçümlemeleri yapılmalı.

 

Google Ads ile İşinizi Büyütün!


Potansiyel kitlenizin sizinle her alanda bağlantıda kalabilmesi, sadık dönüşümler elde etme noktasında kilit nokta. Bu nedenle Google Ads reklamları dışında müşterilerinizle farklı platformlarda da iletişim halinde olun. Sosyal medyada online hareket etmek burada müşterilerinize firmanızın güvenli olduğunu ve ulaşılabilir olduğunu göstermek adına etkili olacaktır. Google Ads ile işinizi büyütmenin tam zamanı. Google Ads hesap uzmanlarımız ve 25 kişilik uzman ekibimiz ile profesyonel reklam çalışmaları oluşturmak ve sizlere çözüm ortaklığı sağlamak adına buradayız.
SOSYAL MEDYADA BİZ