İstanbul Gelişim Üniversitesi


 • 2008 yılında kurulan İstanbul Gelişim Üniversitesi, bugün Türkiye’de “Model Üniversite” olmak amacıyla gelişim adımlarına hızla devam ediyor.Yükseköğretimin, sürdürülebilir kalkınmanın en önemli aracı olduğunu savunan İGÜ, bugün 25 bine yakın ulusal ve uluslararası öğrencisine; 3 fakülte, 3 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu, 3 enstitü kapsamında 71 Lisans, 57 Önlisans gündüz programı, 38 önlisans gece programı 16 tezli / 15 tezsiz lisansüstü programı ve 4 doktora programı ile eğitim ve öğretim olanağı sunuyor.


  Almanya’nın önde gelen akreditasyon kurumlarından biri olan AQAS (Agency for Quality Assurance through Accreditation of Study Programs – Akademik Programların Akreditasyon Kalite Güvence Ajansı) tarafından 40 bölümü ve 48 programı edilen akredite edilen İstanbul Gelişim Üniversitesi, Türkiye’nin en çok akredite edilmiş programa sahip üniversitesi olma unvanının sahibidir.  Gelişim Üniversitesi / Hedef


  Müşterimizin 2018 – 2019 eğitim yılı içerisinde dijitalden beklenti ve hedeflerine göre sektörü için uygun olabilecek AdWords – Sosyal Medya – Network Ağlarımız – Diğer mecralar ile  reklam modellerini belirleyerek işe başladık.   Doğru Stratejinin Belirlenmesi ve Uygulanması 


  Destex Digital olarak hazırlamış olduğumuz ESTA (Eğitim Sektöründe Trend Analiz) raporu ile üniversite tercihi yapan öğrenciler ve çocukları tercih yapacak olan ebeveynlerin davranışlarını ve alışkanlıklarını öğrenmeyi hedefleyerek bu rapor saha taraması yapılarak anket sistemi üzerinden elde edilen veriler ile oluşturulmuştur. Anketler sırasında katılımcıların kişisel bilgileri hariç diğer demografik bilgileri istenmiştir. Çalışma www.yuklis.com tarafından yapılmıştır.

  Yuklis.com bir Destex Digital markasıdır.  ÜNİVERSİTE LİSANS ÖĞRENCİ EĞİLİMLERİ


  ANKET SORUSU 1- Üniversite seçimi yaparken en çok dikkat ettiğiniz özellikler ne oldu?

  Aşağıdaki grafikte belirtilen seçeneklerden birden fazla seçenek işaretleyebilecekleri kişilere belirtilmiştir. Ankete verilen cevapların dağılımı aşağıda belirtilmiştir.

  Digital Kampanya Kurgu ve Kurulumu 


  Digital kampanya kurgu ve kurulumlarımız da Müşterimizin sektörünü analiz ederek, tarihsel strateji belirledik ve bu tarihlere göre algı yönetimi ile öğrencilere ve ebeveynlere Gelişim Üniversitesinin Google  AdWords – Sosyal Medya – Networklerimiz – Programatik Reklamlar ile doğru içeriği, doğru zamanda, doğru kişilere  gösterilmesini hedefleyerek kurguladık.


   

   

  Tasarım, Görsel ve Kreatif Çalışmalar


  Müşterimiz için oluşturduğumuz landing page ve bannerlarda yeni nesil tasarım çözümleri sağladık.

  Şirketimiz bünyesinde bulunan bütün çalışma arkadaşlarımız ile beyin fırtınaları gerçekleştirerek etkileyici ve akılda kalıcı sloganlar ürettik. Üretmiş olduğumuz bu sloganları müşterimizin tüm pazarlama faaliyetlerinde kullanılması adına sunumlar yaparak önerilerde bulunduk.  


  • Landing Page Tasarımı hazırlanırken dikkat edilen unsurlar;


    Landin Page üzerinde Burs İmkanları

    Ailenin Kararına etki eden Üniversite Başarı oranları vb. veriler kullanılmıştır.  Google Reklamları Hesap Kurulum Aşaması


  • Arama ağında oluşturulacak kampanyaları belirledik. Her bölüme ayrı kampanya ve alt kırılımları için reklam grupları oluşturuldu.

  • 18 Kampanya – 85 Reklam Grubu – 425 site bağlantı uzantısı – 340 Açıklama metni uzantısı – Yer Uzantısı - 170 Ek Açıklamalı Snippet oluşturulmuştur.

  • Alakasız tıklama ve gereksiz maliyetleri engellemek için 10.296 adet negatif arama terimi kampanyalar aktif edilmeden önce kampanya düzeyinde ve reklam grubu düzeyinde eklendi.

  • Reklam önizlemeleri yapılarak konumlara göre TBM değerleri verildi.

  • Minimum maliyet ile 1. Sıra hedeflendi.

  • Google Trends verilerini inceleyerek seçtiğimiz anahtar kelimelerin arama hacimlerini tespit ettik.

  • Anahtar kelime planlayıcıyı kullanarak doğru anahtar kelime seçimlerini gerçekleştirdik.

  • Seçilen anahtar kelimelerin hangi cihazlarda daha çok arama yapıldığını ölçümleyerek bu cihazlara özel kampanyalar oluşturduk. İl ayrımını yaparak en fazla form ve Click to call ile en çok telefon araması yapılan illerde %35 - %40 teklif artırımı yaptık.

265.749.041 GÖSTERİM
3.011 FORM + 4.812 Yer Ayrıntısı
14.326 Tıkla Arama + 4.812 Yer Ayrıntısı

 


Sosyal Medya Hesapları ve Hesap Kurulum Aşaması


Yayın Kanalları: Facebook - Instagram • Kullanılan Ürünler: Özel hedef kitleler, benzer hedef kitleler, remarketing

Reklam Alanları: Site haber kaynağı, mobil haber kaynağı, sağ sütun, instagram akış ve hikaye alanı.


Hedefler:


 • Günlük bazda 10.000 - 15.000 Facebook kullanıcısına erişmek, lead toplamak, marka bilinirliğini arttırmak temel hedeflerimizdendi.

 • Markanın en doğru verimi ve sonuçları alabilmesi için markaya en uygun sosyal medya stratejisini belirledik.

 • Müşterimizin sosyal medya platformlarındaki ilerleyişi ve tercih öncesi, tercih dönemi ve sonrası için için yeni stratejiler ve kampanyalar oluşturduk.

 • Facebook ve Instagram hesaplarında oluşturacağımız reklamlar için kampanya görseli, videoları ve içerik metinleri oluşturduk. 

 • Marka için en doğru hedef kitleleri oluşturarak ve A/B testleri ile Facebook’ta erişeceğimiz kullanıcı sayısını belirledik.

 • Kampanya ve hedef kitleye oranla marka için en doğru reklam bütçesini belirledik. Temel amacımız, müşterimize doğru bütçe ile en yüksek geri dönüşümü sağlamaktır.

 • Marka temsilcisi ile kurduğumuz iletişim ve onay dahilinde Facebook ve Instagram reklamlarımızı aktif hale getirdik.

 • 40 günlük süre zarfında reklamlarımızın gerekli tüm optimizasyonları sosyal medya ekip arkadaşlarımız tarafından sağlandı

 • Reklam raporlarımız her gün düzenli olarak marka temsilcisine detaylı olarak aktarıldı, telefonda bilgilendirme sağlandı.


2.210.046 GÖSTERİM
3.200 FORM
0.06 Tıklanma Başına Maliyet

 

Video Marketing

 

Video marketing alanında sektöre yönelik kreatif kurgular içeren reklam çalışmaları hedefledik. İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin dönüşüm oranlarını ve marka bilinirliğini destekleyen projelerimizi üç ana başlıkta çalıştık.

 

Tanıtım Filmi; İstanbul Gelişim Üniversitesi için sektöre uygun dinamik bir tanıtım filmi hazırladık.Bir dakika gibi bir sürede üniversitenin kampüsleri, aktivite alanları, derslik ve laboratuvarları en etkin şekilde gösterildi.Aday öğrenciler üniversite tercihi yaparken, üniversitenin konumunu ve fiziki mekan kalitesini dikkate alır. Bunun için binanın tamamı ve üniversitenin çevresi Drone Operatörü ile kadrajlandı.Dört kişilik çekim ekibi tarafından iki gün süren bir çalışma yapıldı.İki adet Sony a7s2, bir adet Canon 5dmark ve binanın tamamını çekmek için dji Spark Drone kullanıldı.Crane Tripot gibi gerekli stabilizatörler kullanıldı, doğal gün ışığı tercih edildi.Öğrencinin olmadığı bir dönemde çekim yapıldığı için birçok sahnede dar kadraj çalışıldı, öğrenciye ihtiyaç duyulmayan noktalarda geniş plan çalışıldı.


Sadakat Videosu; Üniversitenin mevcut öğrencilerinin aidiyet bağını güçlendirmek için hazırlanmış bir çalışmadır. Üniversite imajı; üniversitede bulunan öğrencilerin ve mezun öğrencilerin okula bakışı ile şekillenmektedir. Üniversitenin öğrenciye duyduğu saygı ve öğrenciye sunduğu imkanlar, öğrencileri daha güvenli ve mutlu hissettirmektedir.

 

Fayda Videoaları (Öğretmen Röportajları) ; Bilinçli aday öğrenciler üniversite tercihlerinde akademik kadroya büyük bir önem vermektedir. Öğrenciler; seçecekleri bölümde yeterli eğitimi, güçlü bir akademik kadrodan alacaklarını bildiklerinde üniversiteye olan güvenleri artmaktadır.

 

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi Tanıtım Filmi
İstanbul Gelişim Üniversitesi Sadakat Videosu
Istanbul Gelişim Üniversitesi Öğretmen Röportajı


Programatik Reklamcılık


Programatik reklamlar sayesinde reklam verenler istedikleri kullanıcıya, doğru zamanda, doğru mesaj ve doğru teklifle ulaşabilme fırsatına sahip oluyor.hürriyet.com.tr , posta.com.tr , sabah.com.tr , onedio.com , tercihrobotu.com , yuklis.com gibi mecralarda ilgili içerikler oluşturuldu ve Üniversite tercih döneminde üniversite tercih süreçleri ile ilgili haberler oluşturuldu banner ve içerikler ile aday.gelisi.edu.tr adresine yönlendirilerek form toplandı


Programatik reklamcılık;Data Management Platform (DMP) Kullanıldı

Data Management Platform kullanıcıların giriş yaptığı web sitelerini, ilgi alanlarını çerezler kullanarak etiketler ve bunları kullanarak geniş konu listeleri oluşturur. Daha sonrasında ise elde edilen listeler DSP'lere sunulur ve başarılı bir kitle oluşturulur. Bu hedef kitlenin oluşturulması evresinde birçok faktörden ve uygulamadan yararlanılır. Özellikle firmalar için DMP'ler çok büyük bir önem arz eder. Firmalar DMP'ler sayesinde hizmetlerini ve ürünlerini sunabilecekleri potansiyel müşterileri en iyi şekilde hedefleyebilirler.


2.088.035 GÖSTERİM
12.333Tıklama
1136 FormSOSYAL MEDYADA BİZ