FACEBOOK REKLAMLARI

 
Neden Facebook Reklamları?

Dünya genelinde günlük 800 milyon, ülkemizde ise 28 milyon kişi Facebook’u ziyaret ediyor.  Sosyal bir çevre meydana getiren ve etkileşim sağlamaya yardımcı olan bu sosyal medya mecrası aynı zamanda markaları/işletmeleri bir araya getirme noktasında da büyük bir rol oynuyor. Geniş kitlelere yayılma, marka bilinirliğini ön plana çıkarma, web adresi trafiğini arttırma ve satış oranlarını yukarıya taşıma hedefi olan tüm işletmeler facebook reklamlarına başvuruyor.


Günümüz geleneksel reklam çalışmalarını değerlendirdiğimizde Facebook Reklamlarının daha düşük maliyetler ile erişim sağlayabildiği bilgisine ulaşıyoruz. Ayrıca farklı Facebook Reklam Modelleri ile sektöre ilişkin doğru hedeflemelerle başarılı reklam çalışmaları yürütmek daha verimli sonuçlar alınmasını sağlıyor.

 

Facebook Reklamları

 

 

FACEBOOK REKLAM MODELLERİ NELERDİR?

 

Facebook, sunmuş olduğu reklam alanı içerisinde birçok reklam modeli meydana getirmiştir. Bu reklam modelleri farklı hedef kitlelerin dikkatini çekmek amacı ile tercih edilirler.

 

  • İnternet Sitesi Tıklamaları (Clicks to Website)
  • İnternet Sitesi Dönüşümleri (Website Conversions)
  • Sayfa Gönderisi ile Etkileşim (Page Post Engagement)
  • Sayfa Beğenmeleri (Page Likes)
  • Uygulama Yüklemeleri (App Installs)
  • Yerel Bilinirlik Reklamları (Local Awareness)
  • Etkinlik Yanıtları (Event Responses)
  • Teklif Alımları (Offer Claims)
  • Video Görüntülemeleri (Video Views)

 

 

Facebookda reklam verme amacı ile yola çıktıysanız doğru hedefi belirlemeniz çok önemlidir. Yukarıda sıralanan reklam modelleri içerisinden en doğru tercihi yapmanız ve potansiyel müşterilerinize bu şekilde ulaşmanız gerekir. Ancak profesyonel olarak yönetilen bir reklam çalışması sizlere olumlu dönüşler sağlayacaktır. Bunun için facebook reklam ajansı desteği alabilirsiniz.

 

Facebook Reklamları İçin “Doğru Hedefi Belirleme” Önemi Nedir?

 

Tıklama başına maliyet sistemi ile çalışan facebook reklamları; erişim, etkileşim, tıklanma oranları, hedefleme ve birçok önemli husus bulundurmaktadır. Reklamlarınızın ilgili hedef kitleye gösterilmesi, gereksiz bütçe harcanmadan reklamların yayınlanması, içeriğin ve görsellerin ilgi çekici olması, en uygun facebook reklam modelleri kullanılması doğru hedef anlamı taşır.

 

Sektörünüz dışında yapılan bir hedefleme reklamlarınızın yanlış kitleye iletilmesine neden olacaktır. Bu da sizlere gereksiz bütçe kaybı yaşatır. Bununla birlikte doğru orantılı olarak satış potansiyeliniz düşüşe geçer. Facebook reklamı vermek için bir işletme olarak facebook reklam ajansı ile çözüm ortaklığı gerçekleştirmek izleyeceğiniz en doğru ve sağlıklı yol olacaktır.

 

Şu an çalışmakta olduğunuz müşterileriniz ile ilişkilerinizi güçlendirmek, dijital alt yapınızı oluşturmak, kurumsal imajınızı dijital kitlenize iletmek, marka bilinirliğinizi ön plana çıkarmak ve uygun maliyetler ile başarılı Facebook Reklam çalışmaları gerçekleştirmek istiyorsanız Destex Digital Premier Partner Ajansı olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

Facebook Reklam Maliyetleri

 

Facebook reklamları için öncelikle reklam planlaması yapılmaktadır. Bu planlama içerik ve görsel çalışmaları da içinde barındırır. Reklamlarınızın potansiyel kitleniz tarafından ilgi görmesi için reklam metinleri ve görsel içerikler önem barındırır. Bu planlamanın ardından reklamınız için günlük bütçe belirlenir. Belirlenen günlük bütçe ışığında reklamlarınız hedef kitlenizin yayın akışı içerisinde var olmaya başlar.

 

Dijital gücün önemi ve işletmelerin Facebook gibi güçlü bir ağ üzerinde elde ettikleri başarı ve ödüllü bir reklam ajansı olarak tecrübelerimize dayanarak işletmelerin Facebook Reklamlarının avantajlarını ve etkin geri dönüşlerini göz önünde bulundurarak hareket etmelerini öneriyoruz.

 

REFERANSLAR

 

BURGAN BANK

Burgan Bank markası için oluşturduğumuz doğru hedef kitle, kaliteli içerik ve görsel planlaması dahilinde geniş bir erişim sayısına ulaşıldı. Burgan Bank için gerçekleştirdiğimiz Eylül Ayı kampanyamızda diger tüm mecralara kıyasla en düşük maliyetler ile en yüksek kredi dönüşüm oranlarına ulaştık

İNCELE
GÜLAYLAR ALTIN

Gülaylar Altın için “Güle Güle Gelin” “benim annem bir melek” gibi kampanyalar oluşturduk.kampanyaların sonucunda doğru hedef kitleyi kullanarak yayın süresi boyunca sayfa takipçi sayısını 2 katına çıkarttık.

İNCELE
BEKO BAYRAKTAR

Beko’nun ana bayisi olan Bayraktar Beko mağazasının Facebook sayfası üzerinden oluşturulan paket kampanyalar ile dönemsel hedefleme avantajları yaratıldı. Doğru zaman ve doğru kampanya ile satış oranları %90 oranında arttırıldı. Bu bağlamda lokasyon bazlı bir marka bilinirliği sağlandı..

İNCELE
 

SOSYAL MEDYADA BİZ