FACEBOOK REKLAMLARI


1,2 milyardan fazla insan bağlantı kurmak için Facebook'u kullanıyor ve 800 milyondan fazlası Facebook'u her gün ziyaret ediyor Facebook, markalar ve işletmeler için çeşitli reklam modelleri ile her bütçeye uygun reklam seçenekleri sunuyor. facebook reklamlarında kullanabileceğiniz 10 farklı facebook reklam modeli mevcuttur.


Markaya en uygun reklam modeli belirlendikten sonra devreye facebook reklam algoritması girer ve akıllı hedefleme teknolojileri ile reklamlarınızı ilgili kullanıcılara gösterir facebook reklamları için kullandığı hedefleme teknolojileri ise sırası ile Konum,Demografik Bilgiler,İlgi Alanları,Davranışlar,Bağlantılar,Ortak Kategorileri. Sektöre göre özelleştirilen hedef kitle ile minimum bütçe harcanarak, en doğru hedef kitleye ulaşmak mümkündür bu sayede facebook reklamlarından aldığınız dönüşümün artması hedeflenir. Facebook reklamları ile İnsanlara etkileşimde bulundukları yerde, yani bilgisayarlarında, tabletlerinde veya telefonlarında erişme imkanınız vardır,facebook reklamları ile İnsanları bir randevu almaları, daha fazla bilgi almak için kayıt olmaları veya alışveriş yapmaları için cesaretlendirebilirsiniz. Reklamlarınızın performansını ölçerek yatırım getirinizi hesaplayabilir ve yeni pazarlama fikirleri oluşturabilirsiniz.

 

Facebook Reklamları

 

 

FACEBOOK REKLAM MODELLERİ


  • İnternet Sitesi Tıklamaları (Clicks to Website)
  • İnternet Sitesi Dönüşümleri (Website Conversions)
  • Sayfa Gönderisi ile Etkileşim (Page Post Engagement)
  • Sayfa Beğenmeleri (Page Likes)
  • Uygulama Yüklemeleri (App Installs)
  • Yerel Bilinirlik Reklamları (Local Awareness)
  • Etkinlik Yanıtları (Event Responses)
  • Teklif Alımları (Offer Claims)
  • Video Görüntülemeleri (Video Views)

 

 

FACEBOOK REKLAMLARI SİZE NASIL YARDIMCI OLUR?


Facebook Reklamlarını kullanarak markanızın bilinirliği artırabilirsiniz. Ayrıca hali hazırda çalışmış olduğunuz müşterileriniz ile ilişkinizide güçlendirebilirsiniz. Facebook, gösterim (CPM) ve tıklama (CPC) bazlı ödeme seçenekleri ile çalışır. Marka bilinirliği attırılmak adına yapılan reklam çalışmalarında gösterim başına maliyet (CPM) kullanılırken, kullanıcıları internet Sitesine çekmenin amaçlandığı reklam çalışmalarında tıklama başına maliyet (CPC) kullanılır.

Belirlenen hedef kitle ve bütçeye bağlı olarak facebook reklamları ile günlük erişilen kişi sayısı her markaya göre değişiklik gösterebilir. Facebook'un Türkiye'deki kullanıcı sayısı 27 milyon iken, bu kullanıcıların %85'i Facebook erişimini mobil üzerinden sağlamaktadır. Mobilin pazarlama konusundaki etkisi bu boyutta genişlediği için facebook Reklamları genelde firmayı daha etkin kılan ve marka bilinirliğini arttıran bir reklam çeşididir.Facebook ziyaretçi sayısı baz alındığında işletmelerin Facebook Reklamlarının avantajlarını ve etkin geri dönüşlerini göz önünde bulundurarak hareket etmelerini öneriyoruz

 


REFERANSLAR

 

BURGAN BANK

Burgan Bank markası için oluşturduğumuz doğru hedef kitle, kaliteli içerik ve görsel planlaması dahilinde geniş bir erişim sayısına ulaşıldı. Burgan Bank için gerçekleştirdiğimiz Eylül Ayı kampanyamızda diger tüm mecralara kıyasla en düşük maliyetler ile en yüksek kredi dönüşüm oranlarına ulaştık

İNCELE
GÜLAYLAR ALTIN

Gülaylar Altın için “Güle Güle Gelin” “benim annem bir melek” gibi kampanyalar oluşturduk.kampanyaların sonucunda doğru hedef kitleyi kullanarak yayın süresi boyunca sayfa takipçi sayısını 2 katına çıkarttık.

İNCELE
BEKO BAYRAKTAR

Beko’nun ana bayisi olan Bayraktar Beko mağazasının Facebook sayfası üzerinden oluşturulan paket kampanyalar ile dönemsel hedefleme avantajları yaratıldı. Doğru zaman ve doğru kampanya ile satış oranları %90 oranında arttırıldı. Bu bağlamda lokasyon bazlı bir marka bilinirliği sağlandı..

İNCELE
 

SOSYAL MEDYADA BİZ