Burgan Bank


1989 yılında Tekfen Yatırım Finansman Bankası A.Ş. adıyla kurulan Banka, kısa sürede kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında sektörün önde gelen bankaları arasında yerini almıştır. 2001 yılında büyüme planları ve ticari bankacılık alanındaki birikimlerini aktarma kararıyla Bank Ekspresi bünyesine katmıştır. 2007 yılında Tekfen Grubu, Eurobank EFG ile ortaklığa gitmiş, Eurobank Tekfen A.Ş. adıyla faaliyetlerine devam etmiştir.Burgan Bank / Hedef


Facebook reklamlarıyla günlük erişim ve form sayısını arttırmak. Doğru Stratejinin Belirlenmesi ve Uygulanması


Öncelikle Burgan Bank için en iyi sonuç getirecek hedef kitleyi bulmak çok önemliydi. Bunun için benzer hedef kitleler yardımıyla Facebook kitlesine en yakın hedef kitleler oluşturduk.Bu hedef kitlelere bağlı farklı reklam gruplarıyla A/B test yaparak hangisinin en iyi sonucu getireceğini tespit ettik.


Web sitesine kurulan Facebook piksel kod yardımıyla siteyi ziyaret eden ancak herhangi bir aktif işlemde bulunmayan kullanıcılar, özel hedef kitleler yardımıyla yeniden hedeflendi.


En iyi dönüşü getirecek reklamları oluşturmak için çalıştığımız reklam görsel içeriklerinden hangisinin en iyi sonucu getireceğini yine A/B test yardımıyla tespit ettik.


Tüm detaylar belirlendikten sonra marka için en uygun olan “potansiyel müşteri formları” reklam modeliyle tüm kampanyaları aktif ettik.Sonuç


Ekibimizin yaptığı tüm işlemlerden sonra;


Sadece 15 günde;

Kullanılan Facebook reklam modelleri ile 15 günlük kampanya süresinde hedeflenilen ilgili kitleye erişim sağlanarak 100.000 site tıklaması elde edildi.

İlgili hedef kitleye ulaşılarak toplamda 3.500,000 erişim sağlandı.

Eriştiğimiz kitleden tam 2105 adet kredi başvurusu alındı.Görsel Çalışmalar


Müşterimiz için fark yaratabilmek adına markanın kurumsal renklerinden kopmadan, takipçilerin ilgisini canlı tutacak, etkileşime yönlendirecek tasarımlar yapıldı.


SOSYAL MEDYADA BİZ