Destex Digital’in kreatif ajansı Fame+Noble, katıldığı 20. Altın Örümcek Ödülleri’nde Sosyal Sorumluluk (Web Sitesi) kategorisinde yarışarak “Hayaller Dijitale Taşınıyor; Tuvalden Piksele” projesi ile üçüncü oldu!

Altın Örümcek Ödülleri, Türkiye’nin en büyük web ödülleri programı olarak bilinmenin yanı sıra dijital dünyada yer alan web, dijital pazarlama ve mobil teknolojiler kapsamında yarışan başarılı projeleri ödüllendiriyor.

Bu yıl yirmincisi düzenlenen yarışmada, Fame+Noble’ın İGA İstanbul Havalimanı ile hayata geçirdiği projesi, finalistlerin arasında yerini almıştı. Destex Digital’in kreatif süreçlerinin yönetimini üstlenen Fame+Noble, Sosyal Sorumluluk kategorisinde üçüncü olan “Hayaller Dijitale Taşınıyor; Tuvalden Piksele” projesi ile otizmli bireylerin hayata aktif katılımını destekleyen ve teşvik eden dijital koleksiyonlar ortaya koydu.

Proje kapsamında çocukların çizimleri AR teknolojisi ile hareketlendirildi ve NFT kopyalarına dönüştürüldü, böylelikle çizimler dijital ortamda sonsuza dek yerini aldı.