Türkiye’nin yüksek teknoloji merkezi Trakya Teknopark ile hem uluslararası hem de Türkiye pazarında bir ilki gerçekleştiriyoruz!

Pandemi dolayısıyla gelen kısıtlamalarla birlikte, oyun sektörü insanların tek odağı halini aldı. Bu bağlamda Portuma projesi ile oyun içi reklamcılık sektöründe önemli bir ivme yakalanmayı hedeflemekteyiz. Oyun firmalarının oyun içi reklam alanlarının pazarlamasını sağlamak için Trakya Teknopark’ta yürütülecek olan Portuma Projesi, Dünya’nın tüm oyun firmalarının ekosisteme dahil olup birçok reklam verenden reklam alabileceği bir platform olacak. Oyun konsol firmaları, mobil oyun üreticileri ve bilgisayar oyun üreticileri bundan sonraki süreçte oyunlarını hem satıp hem de oyun içi reklam alabilecekler. Trakya Teknopark bünyesinde geliştireceğimiz yeni proje, dünya oyun piyasasında bütün oyunların reklam alanlarını kiralayabilen ilk platform olma özelliğini taşıyacak.

 

Reklam alan firmalar, oyun kullanıcılarının KVKK kapsamında paylaşılabilecek verilerini (demografik, lokasyon, ilgi alanları, kullanım süresi, kişisel iletişim bilgileri) reklam verenlerle Portuma aracılığıyla paylaşabiliyor olacak. Reklam veren firmalar ise bu istatistikleri kendi markalarıyla en çok uyuşan oyunu seçip ilgili reklam alanlarına reklam verebilecekler. Bu proje ile oyun sektöründe dünyada alternatif reklam verenler ile oyun firmalarını bir araya getirebilen inovaktif bir sistem oluşturmayı hedefliyoruz.


Portuma, mükemmel oyun deneyimi ile sektörel bazda markalara en doğru tercihi sunacak!

Kullanıcıların demografik bilgilerine yönelik istatistikler incelenerek markalar için en doğru reklam alanları belirlenebilecek. Trakya Teknopark çzöüm ortaklığı ile her geçen gün gelişen oyun sektörüne yeni bir boyut kazandırıyor olmaktan memnuniyet duyuyoruz!

Proje ile ilgili Basın İçerikleri:

https://www.yenisafak.com/teknoloji/trakya-teknopark-ve-destex-digital-is-birligi-ile-dunyanin-ve-turkiyenin-ilk-portuma-projesi-hayata-geciyor-3614891

https://www.sondakika.com/haber/haber-trakya-teknopark-ve-destex-digital-is-birligi-ile-14012320/

https://www.haberler.com/trakya-teknopark-ve-destex-digital-is-birligi-ile-14012320-haberi/