AMP Stories

Google mobil teknolojilerin gelişmesi ile birlikte algoritmalarında önemli düzenlemeler yaptı. Kullanıcıları daha iyi sonuçlar ile karşılaştırabilmek için yeniliklerini sürdürmeye devam ediyor. AMP teknolojisi ile sitelerin mobil versiyonlarından beklentilerini daha keskin bir şekilde uygulatmak için yakın zamanda hızlandırılmış mobil verilerin önemine daha fazla artı değer katacak.

AMP Stories “ Google’ın Hikayeler Özelliği “

Sosyal medya kullanıcılarının hikaye özelliğini çok beğenmesi ve kullanım oranının fazla olması hemen hemen büyük platformları kendi içlerinde bu güncellemeye çekmişti. Şimdi sıra sorularımızın her karşılığını veren Google’da.

Arama motoru devi Google tanıttığı yeni özelliği ile metin, resim veya videolar ile hikayelerin ifade edilebileceğini vurguladı. Diğer platformlarda kullandığımız gibi AMP Stories’de haberler ve listeler gibi veriler hikaye formatında paylaşılabilecek. Özellik alışık olduğumuz hikayeler özelliği ile aynı mantık da tıklanınca bir sonrakine geçiş sağlayacak.

Google’ın Developers üzerinden tanıtımını gerçekleştirdiği bu özellik ile kullanıcıların büyük ilgisini çekecek. Yurt dışı kaynaklı bir çok site AMP Stories özelliğinden faydalanmaya başladı bile.

AMP Stories “ Google’ın Hikayeler Özelliği “